Vandaag stond de strijd om de grote Stockcar F1 Bokaal op het programma. Na de tweede plaats in de heat van gisteren telden ook de twee heats van vandaag mee voor de startopstelling van de finale, die werd bepaald over beide dagen.
De auto stond er weer klaar voor en we hadden er weer alle vertrouwen in!
Heat 1
In de eerste heat waren we goed op weg en hadden we ons al mooi binnen de top 10 gewerkt. Helaas raakten we in de slotfase van de heat vast in bocht 2 met Tsjalle Greidanus (#229). Hoewel we ons uiteindelijk wisten los te maken, verloren we veel kostbare tijd. Hierdoor finishten we met een ronde achterstand op de 15e plaats.
Heat 2
Tijdens de tweede heat waren we mooi op weg naar voren. Bij een inhaalpoging van positie 6 naar 5 sloeg het noodlot echter toe. Bij het ingaan van bocht 1-2 raakten we in contact met de rechter achterband zijdelings bij René Polstra (#91). Dit keer klapte de band, wat resulteerde in een lekke band. Met nog vijf ronden te gaan, zat er helaas niets anders op dan de race vroegtijdig te beëindigen.
Finale
Gert-Jan ging als 20e de finale in, na de resultaten van beide dagen. De finale om de Stockcar F1 Bokaal werd namelijk op basis van punten uit de heats van beide dagen gestart.
Bij de start had Gert-Jan moeite om zijn auto onder controle te houden op het start-finishgedeelte. Hij kreeg vervolgens een harde tik van Jan-Bauke van Kalsbeek, waardoor hij op de stilstaande wagen van Wierd Gietema (#76) in bocht 1-2 terechtkwam. Desondanks volgde er een complete herstart, waarbij alle rijders die nog konden deelnemen opnieuw mochten vertrekken.
De complete herstart pakte goed uit voor Gert-Jan. Hij vocht zich sterk naar voren en reed de top 5 binnen. Na een rode vlag-situatie kwam hij zelfs op P3 terecht, achter Willem Zwerver (#295) en de leider op dat moment Richard Falkena (#141). Terwijl het veld achter hem in gevecht was, wist Gert-Jan een gat te slaan. Toch sloot de lokale favoriet Bert de Vries (#20) aan en mengde zich in de strijd om de kopposities.
Het duel tussen Bert en Willem bood Gert-Jan hoop om te profiteren. Kort raakten de twee elkaar, waardoor Gert-Jan de aanval kon inzetten. Maar in dezelfde ronde kreeg hij een tik van Bert in bocht 3-4, waardoor hij naar buiten werd geduwd. Op het rechte stuk samen met Willem raakte Gert-Jan de boarding, zijn stuurstangen braken en de auto werd onbestuurbaar: opnieuw een uitvalbeurt.
Na meerdere herstarts wist Bert de Vries uiteindelijk de finale naar zich toe te trekken. Met deze vierde finale overwinning in Hallum evenaarde hij het aantal finale overwinningen van zijn vader, Gerrit
Heat | Resultaat |
---|---|
Heat 1 | 15e |
Heat 2 | DNF |
Finale Stockcar F1 Bokaal | DNF |
Dagklassement | 32e van de 37 |
Met vandaag slechts één gefinishte race konden we vandaag maar één punt meenemen. Toch zaten we er in de finale goed bij, en er had zeker meer ingezeten dan die ongelukkige uitvalbeurt op dat moment. Graag hadden we de dag afgesloten met een podiumplaats, maar het mocht helaas niet zo zijn.
Ondanks dat kijken we terug op twee prachtige dagen in Hallum. Een groot dankjewel aan het team, de fans en de organisatie voor dit geweldige weekend!
Nu richten we ons volledig op het WK-weekend in Engeland!
Foto's met dank aan:
Andries de Vries, RaRa-Racing
Reactie plaatsen
Reacties